Відкритий урок з
математики в 2 класі
на тему:
«Додавання чисел
частинами. Перевірка додавання дією віднімання. Обчислення периметра
многокутників. Розв’язування задач».
Вч. Коновалова М.Г.
Мета: навчити
учнів додавати числа частинами, перевіряти додавання дією віднімання; формувати
вміння розв’язувати задачі на знаходження периметрів многокутників; розвивати
навички швидкої лічби; виховувати навчальну активність.
Хід уроку
І.
Організаційний момент
ІІ. Актуалізація
опорних знань
1.
Перевірка
домашнього завдання (с.39, завдання 207, 208)
Завдання
207
-
Прочитайте приклади з одноцифровими
відповідями; з двоцифровими відповідями.
Завдання 208
-
Скільки поверхів має бути у новому
будинку?
2.
Віршована
задача
Петрик книги протирав,
На полиці їх складав.
Ось поклав він 9 книг,
Потім ще 4.
Довго думав і гадав,
Скільки всіх книжок поклав? ( 9 + 4 =
13)
3.
Хвилинка
каліграфії (с.39)
4.
Продовжити
закономірність
5, 10,
15, 20…..40
2,4,6….14
13,12,11…..1
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
-
Сьогодні
на уроці ми будемо додавати числа частинами, перевіряти додавання відніманням,
навчимося знаходити периметр многокутника.
ІV. Вивчення
нового матеріалу
1.
Робота з підручником (с.39-40)
1). Завдання 209. Робота рядами.
Усна лічба.
2). Завдання 210. Усне виконання
завдання
-
У якому наборі числа записані у порядку
зростання ( від меншого до більшого)?
(45,49,51,68,77,90,93)
3). Завдання 211. Додавання чисел частинами.
Учні
ланцюжком розв’язують приклади.
4). Робота з правилом (с. 40)
Вчитель розповідає про перевірку дії додавання і віднімання.
Учні
опрацьовують правило.
5). Завдання 212.
Закріплення
вивченого правила. Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.
2.Фізкультхвилинка
Руки в боки,
Нахились вперед,
Нахились назад,
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири –
Набираємося сили.
Нахились, повернись,
До товариша всміхнись.
Фрагмент відео уроку «Периметр
многокутників»
6). Завдання 214.
Учні
вимірюють довжини сторін, вчитель біля дошки пояснює, як обчислити периметр
трикутника. Периметр чотирикутника учні обчислюють самостійно.
V. Узагальнення і систематизація знань.
1. Розв’язування
і порівняння задач
1). Було
– 15 грн.
Витратила – 10 грн. на сік
Залишилося - ?
2). Було – ?
Витратила – 10 грн. на сік
Залишилося – 5 грн.
-
Складіть ще одну задачу, обернену до
поданих.
Було – 15 грн.
Витратили – ? на сік
Залишилося – 5 грн.
2.
Офтальмологічна
пауза.
3.
Розв’язування логічних завдань
Учні отримують картку, далі працюють в парі.
-
Прочитайте уважно пари слів у першому стовпчику.
Проаналізуйте зв’язок між цими поняттями. Спробуйте дібрати пари до понять.
Огірок – овоч. Ромашка –
Учитель – школа. Лікар –
Людина – руки. Кішка –
Риба – вода. Птах –
Осінь – дощ. Зима –
VІ. Підсумок уроку.
-
Як знайти периметр трикутника?
-
Як перевірити дію віднімання?
VІІ. Домашнє
завдання
С. ;0-41, завдання 217, 218.
Комментариев нет:
Отправить комментарий