РІДНА МОВА
Вч. Коновалова М.Г. 4-А клас
Тема:Іменники-синоніми та іменники-антоніми.
Мета:Закріпити знання про іменники-синоніми
та іменники-антоніми;
вчити правильно вживати у своїй
мові синоніми та антоніми;
збагачувати словниковий запас
учнів; розвивати творчі здібності
кожного учня.
Обладнання:мультимедійний урок; картки, кросворд
«Іменник», гра
«Футбол».
Хід уроку
І.
Організаційний момент
- Ми починаємо наш урок. Девіз нашого
уроку «Слово до слова - зложиться мова».
ІІ. Актуалізація
знань та перевірка домашнього завдання
Перевіримо
домашнє завдання.
-
Над чим ви працювали дома?
-
Що потрібно було зробити?
-
Яку тему ми почали вивчати?
-
Що ви пам’ятаєте про іменник з 3 класу?
-
На які питання відповідає?
-
Яким членом речення може бути?
ІІІ.
Вивчення нового матеріалу
1.
Мультимедійний
блок (теоретичний матеріал).
2.
Усна
вправа на виділення синонімів
( Учні слухають речення та виділяють
синоніми)
Праця робить людину розумною.
Пташку
пізнають у польоті, а людину – у роботі.
Посій труд,
а слава вродить.
Без хазяїна
і хата сирота.
Не дім
господаря красить, а господар дім.
3.
Робота з
підручником.
-
Вправа
Фізкультхвилинка
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
1.
Робота з
картками
(Зв’язок
слів у реченні, 2 варіанти)
Сонце
ніжно голубило землю.
Сонце (що робило?) голубило;
голубило (що?) землю;
голубило (як?) ніжно.
Спадають
роси на золоті ниви.
Роси (що роблять?) спадають;
спадають (на що?) на ниви;
ниви (які?) золоті.
2.
Підбір
синонімів
( Робота біля дошки)
Переді
мною розкинулось широке (лан, поле, нива).
Я відчув
(запахи, аромати, пахощі) стиглого жита.
3.
Робота з
деформованим текстом.
(Учні отримують деформований текст.
Виділені слова замінити антонімами. Вони
його виправляють і записують у зошит)
Настала весна.
У перелітних пташок – радість. Вони летять на батьківщину.
V. Підсумок уроку
1. Гра «Футбол»
(учні розділені на дві команди, виграє та команда, яка заб’є більше голів)
2. Кросворд
«Іменник»
3. Вчитель
оцінює учнів.
4. Підбиття
підсумків
- Над чим ми сьогодні працювали?
- Що вам запам’яталося?
- Домашнє завдання: впр.
с
КРОСВОРД «ІМЕННИК»
1
|
|
І
|
|
|
|
2
|
|
М
|
|
|
|
3
|
|
Е
|
|
|
|
4
|
|
Н
|
|
|
|
5
|
|
Н
|
|
|
|
6
|
|
И
|
|
|
|
7
|
|
К
|
|
|
|
1. Ще не
смеркло, а на заході зійшла вечірня … (зірка).
2. Сонце
закрила велика чорна … (хмара).
3. Україна
– це моя рідна … (земля).
4. …вчить,
як на світі жить. (Книга)
5. Бабусі
допомагає … (онука).
6. …
прожити – не поле перейти. ( Життя )
7. Який
красень-… спіймався! – вигукнув Борис. (окунь)
ГРА «ФУТБОЛ»
О
|
Л
|
|
|
1
2
|
|||
Г
|
О
|
Л
|
|
|
|||
Г
|
О
|
Л
|
|
|
|
3
|
|
|
|
Г
|
О
|
Л
|
|
4
|
|
|
|
Г
|
О
|
Л
|
|
|
5
6
7
|
Г
|
О
|
Л
|
|
|
|
|
|
|
|
Г
|
О
|
Л
|
|
|
|
|
|
Г
|
О
|
Л
|
|
|
|
(1- голка,
2- голос, 3- голова, 4- гоголь, 5- наголос, 6-гоління, 7-поголос, 8-поголі’я)
Комментариев нет:
Отправить комментарий