Перший урок
Коновалова М.Г. 1-А клас , КЗ «Гімназія №7»
«МИ – ЄДИНА НАЦІЯ!»
(урок-подорож з Тітонькою Совою)
Мета. Формувати у дітей уявлення про шкільне життя, відчуття
себе повноправним членом великої шкільної родини; дати уявлення про такі
цінності кожної людини, як сім’я, родина та держава; поглибити знання учнів про
нашу державу – Україну; викликати позитивні емоції від зустрічі зі школою, з
однокласниками; розвивати пізнавальні інтереси, бажання вчитися; виховувати
патріотичні почуття, повагу до школи та її працівників.
Обладнання. Презентація до уроку; символічні медалі-ключики;
мікрофон; кольорові олівці; плакат із зображенням стовбура дерева, листочки на
дерево (за кількістю учнів); ілюстративний матеріал на шкільну тематику; набори
пазлів «Україна»; картки з буквами «ш», «к», «о», «л», «а»; роздатковий
матеріал для кожного учня (квіти); осінні листочки(паперові), повітряні кульки
для прикрашання класу.
Хід уроку
І.
Вступне слово вчителя. Привітання учнів. Знайомство.
Добрий день, мої любі діти!
Ви прийшли нині в перший клас.
Вчитись будемо разом й радіти,
І рости кожен день і час.
Школа двері для вас відчинила
І запрошує вчитися вас,
Бо знання – це велика сила!
Тож навчайтеся! В добрий час!
- Сьогодні ви вперше сіли за парти на своєму першому в
житті уроці. Ви стали школярами, учнями першого класу. Я вітаю вас у нашій школі!
Деякі люди думають, що школа – це просто приміщення, у якому знаходяться діти.
Але насправді це не так. Школа – це величезна Країна знань. Усі її мешканці
носять звання «Учень». У школі немає ледарів, тут усі працюють. А за свою працю
отримують подарунки. Це не цукерки, не іграшки, а знання!
- Спочатку нам потрібно познайомитися. Я дуже хочу знати
усі ваші імена. Разом голосно назвіть
свої імена, щоб я запам’ятала усіх одразу.
(Діти вигукують свої імена).
- Як вас багато! А ви почули, як кого звати? Я також ні.
Познайомитися ми так і не змогли. Ви,
мабуть зрозуміли, що усім разом говорити не можна. Будемо говорити по черзі.
Для цього потрібно підняти руку.
(Діти
піднімають руки, називають свої імена)
- Сьогодні у нас святковий урок, а тому ми вирушимо у
подорож. Це буде подорож Країною знань. Щоб потрапити до цієї країни, потрібні
будуть ключі, і я охоче вам їх вручаю. (Діти отримують символічні
медалі-ключики до Країни знань). Супроводжувати нас буде Тітонька Сова. Вона багато років живе у
Країні знань, а тому дуже-дуже мудра. Отже, рушаймо! (Анімаційне зображення паровозика)
ІІ.
Мандрівка Країною знань
Зупинка
1. Рідна школа
-
На
першій зупинці Тітонька Сова показує якісь малюнки. Що на них зображено?
(Букви).
-
Вам
треба скласти з поданих букв слово (Діти,
які вміють читати, складають слово
«школа»).
-
Навіщо
ви прийшли до школи?
-
У
школі вас будуть оточувати багато речей. Давайте перевіримо, чи знаєте ви їх.
-
А зараз відгадайте шкільні
загадки:
В цьому домі
навчаються діти,
Щоб і знати багато, і
вміти. (Школа)
А у мене є торбинка,
Зошитам й книжкам хатинка.
Я й пенал туди кладу,
Як до школи з ним іду. (Портфель)
Він
щодня біжить до школи,
Не
запізниться ніколи,
В
сумці зошити й буквар,
Хто до
школи йде? (Школяр)
Ось до класу всіх скликає
Голосний дзвінок,
Діти радо поспішають
В школу на … (урок)
-
Як потрібно ставитися до шкільних речей? Чого не можна з
ними робити?
-
А
знаєте, хто, крім учителя, буде допомагати вам отримувати нові знання,
супроводжувати ваше шкільне життя? (Інші
учителі, помічники учителя, бібліотекар, психолог, медсестра, технічний
працівник). Як потрібно ставитися до праці інших людей?
-
Подивіться
на нашу класну кімнату, яка вона велика, чиста, затишна, гарно прибрана. Ви
хотіли б, щоб вона завжди такою була? А що для цього треба робити?
-
Які
ще приміщення є у школі? Для чого вони призначені? (Спортивний зал, хореографічний зал, бібліотека, кабінет лікаря, спальня, їдальня, коридори).
Зупинка
2. Парк відпочинку
Пальчикова гімнастика «Котились колеса»
Зупинка
3. Наша родина
-
Чи
знаєте ви, що таке ребус? (Ребус – це
зашифроване слово)
-
Спробуйте
прочитати ребус з малюнка.
Так, це слово – сім’я. Яким ще словом можна
його замінити? (Родина).
-
Давайте
поговоримо про ваші родини.
-
Мир
і злагода в родині – це запорука щасливого життя кожного із нас, а для цього
треба поважати і любити, допомагати один одному. Батьки повинні піклуватися про
своїх дітей, а діти – слухатися своїх батьків.
-
Коли
ви перебуваєте двома, ви – дочки і сини, хлопчики і дівчатка. В школі ви – учні, школярі, а разом ми –
також велика шкільна родина, яка має бути міцною і дружною.
-
Сьогодні
ми посадимо наше класне, сімейне дерево. Як дерево не може жити без листочків,
так і школи немає без вас, без дітей!
(У кожного на парті листочок і олівці. Діти, які вміють писати, пишуть на
листочку своє ім’я,
іншим допомагає учитель. Кожен учень виходить до дошки, прикріплює листочок на
плакат із зображенням дерева)
-
Ось
як зазеленіло наше дерево! Пізніше ми ще раз до нього повернемося.
Зупинка
4. Наш рідний край
-
Із
сьогоднішнім святом вас вітають не тільки вчителі, батьки, родина, а й наше
місто, уся наша країна.
-
Як
називається місто, у якому ми живемо? (Нікополь)
-
Дніпропетровщина
– це наш рідний край. Це місце, де ми народилися, живемо, де живуть наші рідні
та друзі. Які цікаві місця у нашому краї ви знаєте? Де вам довелося
побувати?
-
А
ті, хто ще не побував у цих місцях, нехай не засмучуються. Тітонька Сова охоче
вам усе покаже. (Перегляд відеоролика
«Мій рідний край»)
-
Наш
край – це невеличка частинка країни, у якій ми живемо. Як називається наша
країна? (Україна)
-
Давайте
подивимося, що про нашу країну розкаже Тітонька Сова.
(Україна
– незалежна держава. Столиця України – місто Київ. Державні символи України –
герб, гімн і прапор. Кожен громадянин держави має права та обов’язки. Вони
записані в Основному Законі України – Конституції. 24 серпня святкують День
незалежності України)
Презентація про Україну
-
А
зараз я пропоную вам попрацювати парами. У вас є конвертики із пазлами, склавши
які ви отримаєте карту України.
(Складання пазлу «Україна» . Учні працюють в парах.
Кожна пара має на парті набір пазлів, з яких складається карта України.)
Зупинка
5. Галявина дружби
Наша мандрівка завершується. Ми знову повернулися до
нашого класного дерева. Буде чудово, якщо навколо нього виросте багато квітів.
Візьміть олівці і розфарбуйте квіти кольорами, які вам найбільше подобаються.
(Діти розфарбовують квіти, прикріплюють їх навколо дерева)
-
Молодці.
Гарно розквітла галявина. А все тому, що ви працювали старанно і дружно.
-
Запам’ятайте
важливе правило:
У нас немає «ти»,
У нас немає «я».
Ми – єдиний клас,
Ми – одна сім’я!
ІІІ. Підсумок уроку
-
Скоро
закінчиться перший у вашому житті урок. Пригадайте, коли він розпочався? (Коли продзвенів дзвінок). Уроки завжди
будуть починатися і закінчуватися із дзвінком. Він також буде вашим другом
протягом навчання.
-
Що
запам’яталося вам з уроку?
-
Що
сподобалося найбільше?
-
Ми
з Тітонькою Совою дякуємо вам за гарний урок!
Комментариев нет:
Отправить комментарий