Вч. Коновалова М.Г. 2-А клас
ТЕМА:
Розпізнавання спільнокореневих слів, визначення в них спільної
частини – кореня.
МЕТА: Закріпити знання про корінь та
спільнокореневі слова; вчити
розпізнавати та
підбирати споріднені слова; збагачувати і
активізувати словниковий запас
учнів.
ОБЛАДНАННЯ: комп’ютерна навчальна програма
«Українська мова»,
таблиця «Спільнокореневі
слова», скоромовка, картки.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
Слово вчителя.
Ми любимо
яскраве сонечко,
воно
посміхається нам.
Посміхнемося
ж і ми йому і один одному.
Хай це
додасть нам гарного настрою,
бо від нього
залежатиме продуктивність на уроці.
А тепер
покажіть, який у вас настрій.
От і добре,
починаємо урок, а працюватимемо ми під девізом, що написаний на екрані і: «Чим важче завдання, тим дорожча перемога».
ІІ. Підготовка
до вивчення нового матеріалу
Казка «Родичі»
Йшли якось
стежкою гусак, гуска і гусенята, а назустріч їм повзла гусінь.
-
Ви хто
такі?- запитала гусінь.
-
Я гусак,
це гуска, а то – наші гусенята, - ввічливо відповів гусак.
-
А ти
хто?
-
А я ваша
тітка – похвалилась гусінь
Гуси обережно
загелкотіли.
-
Чи зрозуміли ви, чому образились гуси?
-
Запишіть слово гусиі спільнокореневі
йому слова з казки «Родичі».
(Гусак, гуска, гусенята.)
ІІІ. Вивчення
нового матеріалу.
1.
Повідомлення
теми уроку
-
Сьогодні на уроці ми продовжуємо
працювати над темою «Корінь слова», будемо вчитися розпізнавати спільнокореневі
слова, правильно їх підбирати.
2.
Комп’ютерна
презентація «Корінь слова», фізкультхвилинка.
3.
Виступ
пошукової групи.
-
Готуючись до сьогоднішнього уроку, деякі
учні провели пошукову роботу. Вони відшукували та об’єднували спільнокореневі
слова. Тож надамо їм слово.
4.
Поетична
хвилинка
Вивчайте, любіть свою мову,
Як світлу Вітчизну любіть.
Як стягів красу калинову
Як рідного неба блакить.
-
Давайте проаналізуємо ці поетичні рядки.
Про що говорять нам ці рядки?
-
Цей твір віршований чи прозовий?
-
Яка особливість віршів? (рядки
римуються)
5.
Каліграфічна
хвилинка
-
Нашу каліграфічну хвилинку ми присвятимо
мові та її родичам. Уважно погляньте на екран, серед цих слів знаходимо
потрібні нам.
( Мовлення, молоко, море, немовля, розмова, розвідка, співрозмовник,
мереживо)
Гра
«Утворіть слово»
Осел
(село), лісок (сокіл), курча (ручка), тіло (літо), липа (пила).
6.
Робота з
підручником.
1) Робота біля дошки (вправа 56).
2) Опрацювання правила ( с. 28 ).
3) Самостійна робота ( вправа 59).
4) Робота над вправою 57 ( усно ).
5)
Опрацювання алгоритму міркування, як правильно визначити корінь слова (
додатковий теоретичний матеріал с. 29 ).
7.
Повторення вивченого матеріалу
- Сьогодні ми повторимо вивчений раніше матеріал, а саме
тему «Текст».
- Що таке текст?
- З яких частин складається текст?
- Які бувають тексти?
ІV. Підсумок уроку.
На екрані ми бачимо скоромовку «Водовоз
віз воду з водопроводу».
-
Прочитайте скоромовку три рази,
відшукайте споріднені слова, назвіть в них корінь.
-
Чи буде спорідненим до них слово водити?
-
Давайте ще раз згадаємо, які слова ми
називаємо спільнокореневими?
Домашнє завдання.
Діти отримують картки з
індивідуальними завданнями (підібрати спільнокореневі слова до поданих слів ).
Комментариев нет:
Отправить комментарий